UMÓW KONSULTACJĘ

  • psychoterapiia indywidualna
  • terapia par i małżeństw
  • psychoterapia online

Zadzwoń: 732 810 032

Psychoterapia indywidualna

Co to jest psychoterapia?

Psychoterapia to proces, który prowadzi do zmian w życiu w kierunku poprawy zdrowia i satysfakcji z życia. To wnikliwa i głęboka praca, w której bacznie przyglądasz się sobie, swojemu życiu, relacjom z ludźmi i doświadczanym problemom pod okiem terapeuty. Dzięki dialogowi jaki odbywa się między klientem, a terapeutą poszerzasz swoją świadomość prawdziwie rozpoznając własne potrzeby, wzorce działania, przekonania i towarzyszące temu przeżycia emocjonalne. Dokonując wglądu emocjonalnego i intelektualnego, z szerszej perspektywy widzisz i doświadczasz siebie dzięki czemu zmiana staje się możliwa.

Psychoterapia umożliwia Ci integrację wewnętrznych procesów zachodzących w Tobie, co wpływa na poczucie równowagi i harmonii będących podstawą jakości życia.

Formy psychoterapii świadczone w Gabinecie Bez Iluzji w Warszawie:

Konsultacja psychoterapeutyczna to od jednego do trzech spotkań mających na celu sprecyzowanie istoty problemu. Tutaj możesz porozmawiać o doświadczanych trudnościach, uzyskać wsparcie oraz zastanowić się nad potrzebą podjęcia terapii. Jeśli poczujesz gotowość, konsultacja może być początkiem procesu terapeutycznego.

Psychoterapia krótkoterminowa - nastawiona na poszukiwanie rozwiązania konkretnego problemu. Jest również odpowiedzią na nagłą potrzebę wsparcia w trudnej sytuacji lub kryzysie. Trwa do 6 miesięcy, może być początkiem dłuższej pracy terapeutycznej.

Psychoterapia długoterminowa - długotrwała praca nad dominującym problemie życiowym lub zdrowotnym. Obejmuje pracę nad nieświadomym obszarem psychiki jak również pracę nad emocjami i ich znaczeniem. Może trwać kilku lat.

Terapia par (małżeńska) - pozwala przezwyciężyć konflikty i kryzysy poprzez przepracowanie emocjonalnych związków z rodziną pochodzenia. Pomaga w zrozumieniu uczuć, potrzeb i myśli stanowiących podłoże trudności w relacji. Partnerzy uczą się wyrażać swoje emocje i potrzeby co prowadzi do poprawy komunikacji w związku i umacnia związek.

Psychoterapia indywidualna to forma pracy terapeutycznej oparta na indywidulanej relacji pacjenta z psychoterapeutą. Polega na szczerej i swobodnej rozmowie terapeutycznej bez udziału osób trzecich.

Zainteresowanym pracą grupową proponujemy warsztaty rozwoju osobistego.