Ewa TykaPsychoterapeutka | Trener rozwoju osobistego

UMÓW KONSULTACJĘ

Skorzystaj z terapii indywidualnej

lub terapii par i małżeństw!

Zadzwoń: 732 810 032

Kim jestem?

Jestem dyplomowaną psychoterapeutką, terapeutką par oraz trenerem grupowym.

Posiadam certyfikat psychoterapeuty EAGT( European Association for Gestalt Therapy).

Jakie mam kwalifikacje i doświadczenie?

Wykształcenie i kwalifikacje psychoterapeutyczne uzyskałam w Szkole Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, w którym ukończyłam również Program Pomocy Psychologicznej. IIPG jest akredytowany przez EAGT( European Association for Gestalt Therapy) oraz Forge ( International Federation of Gestalt Training Organizations). Jestem członkiem PTPG - Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt.

Posiadam profesjonalne przygotowanie do prowadzenia terapii par, które zdobyłam w Szkole Psychoterapii Par w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

W trosce o wysoki standard własnej pracy swoją wiedzę i umiejętności psychoterapeutyczne poszerzam w Zaawansowanej Szkole Współczesnej Psychoterapii Psychodynamicznej.

Jako psychoterapeuta czerpię z dwóch nurtów terapeutycznych nurtu humanistyczno - egzystancjalnego (Gestalt), który pokazał i pozwolił mi doświadczyć czym jest relacja terapeutyczna i jak wykorzystać jej wpływ na zdrowie psychiczne i emocjonalne człowieka poszerzając jego samoświadomość oraz współczesnego podejścia psychodynamicznego, którego bogactwo teorii daje rozumienie dynamik i procesów jakie zachodzą w tej relacji potrzebne do ujrzenia i nazwania tego co nieświadome by zmianę uczynić możliwą. Dzięki temu w zależności od potrzeb terapeutycznych i problemów zdrowotnych wykorzystuję w praktyce zdobyte kompetencje nieustannie je pogłębiając.

Doświadczenie w pracy klinicznej i kompetencje terapeutyczne zdobyłam w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji w Zagórzu k/Warszawy, Ośrodku Pomocy Psychologicznej „Bednarska” oraz w Młodzieżowym Ośrodkiem Profilaktyki i Psychoterapii w Warszawie.

Szkolenia: Wprowadzenie do teorii i praktyki ISTDP  (Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna)- Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

 

Czym kieruję sie w swojej pracy psychoterapeuty?

Psychoterapia jest dla mnie sztuką poszukiwania i odkrywania prawdy o sobie na drodze pełnej uważności w relacji terapeutycznej.

To proces stawania się tym, kim naprawdę jesteś i odnajdywania odpowiedzi na pytanie, czego rzeczywiście pragniesz by żyć w pełni w zgodzie ze sobą czerpiąc radość i satysfakcję z życia i relacji z drugim człowiekiem.

Do każdego Klienta (Pacjenta) podchodzę w sposób indywidualny, z należytą troską i empatią. Nikogo nie oceniam. Staram się zrozumieć problem Pacjenta i czynniki, które doprowadziły do zaistnienia trudnej sytuacji w życiu pacjenta, z którą sam nie jest w stanie sobie dłużej poradzić. Uwzględniając diagnozę, potrzeby, możliwości i ograniczenia każdej osoby wspólnie określamy cel terapii. Praca terapeutyczna ukierunkowana jest tak aby skutecznie i trwale pomóc tobie w poradzeniu sobie z problemami, które sprowadziły Ciebie do mojego gabinetu.

Psychoterapia bezpieczna terapia

BEZPIECZEŃSTWO

W trosce o dobro pacjentów oraz o jak najwyższą jakość oferowanych usług stale pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności terapeutyczne.

psychoterapia etyka

ETYKA

Przestrzegam zasad Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji pod kierunkiem licencjonowanych superwizorów IIPG.

psychoterapia dyskrecja

DYSKRECJA

W zgodzie z zasadami etycznymi psychoterapeuty moi klienci moga liczyć na pełną dyskrecję.